Путин: Ще организираме алтернативни параолимпийски игри

Путин обяви, че премиите за победителите в състезанието ще бъдат с размера на олимпийските.

Президентът на Русия Владимир Путин обеща да организира алтернативни игри за руските параолимпийци, които получиха забрана да се състезават на форума, стартиращ в началото на септември.

"Решението за отстраняването на руските спортисти погазва олимпийските принципи. Светът става свидетел как те са потъпкани от политика. Москва няма да приеме никакви обвинения, ако те не са подкрепени с доказателства", заяви Путин.

Той нарече решението на Спортния арбитражен съд в Лозана (КАС) за отстраняване на руските параолимпийци "цинично и неморално".

КАС не уважи обжалването на руския параолимпийски комитет и не допусна спортистите до участие в Рио. Наказанието беше наложено заради подменените допинг проби с държавна намеса на руски атлети в Сочи 2014.

Владимир Путин поздрави руските спортисти, които взеха участие на олимпийските игри. Въпреки че над 100 състезатели бяха спрени от участие заради допинг скандал, атлетите спечелиха 56 отличия и се наредиха на четвърто място в подреждането по медали.