Спорна дузпа прецака Лудогорец за първа точка в Шампионска лига

Невероятна драма лиши българския шампион Лудогорец от заслужено равенство на "Анфийлд" срещу Ливърпул. Изключително спорна дузпа в последните секунди донесе успеха на мърсисайдския гранд с 2:1.

Тя беше дадена за нарушение на вратаря Милан Борян след грешка на Александър Александров, но фаулът на канадеца беше доста спорен.

Резултатът бе открит от Марио Балотели в 82-та минута, но секунди преди края на редовното време резервата Дани Абало изравни, материализирайки отлична атака на орлите. Така се стигна до 93-та минута, в която драмата стана пълна.

Александър Александров върна нескопосано топката към вратаря Борян, който също сбърка и позволи топката да му бъде отнета от Хави Манкийо. Последва падане на играча на Ливърпул, който не застрашаваше пряко вратата на орлите и съдията посочи бялата точка, от която Джерард оформи крайното 2:1 за мърсисайдци. На ТВ повторенията обаче се видя, че дузпа нямаше.

Така англичаните взеха победата и лишиха Лудогорец от заслужена първа точка в Шампионската лига.