България победи с 2:1 Азербайджан на старта на евроквалификациите

Българският национален отбор стартира с трудна победа в квалификациите за европейското първенство във Франция през 2016 година. Възпитаниците на Любослав Пенев спечелиха с 2:1 като гости на Азербайджан в първи мач от група „Н“.

На „Баксел Арена“ в Баку националите ни поведоха в резултата с гол на нападателя Илиян Мицански в 14-ата минута след хубаво извеждащо подаване на Георги Илиев. Последваха няколко опасни положения за домакините, създадени след грешки в нашата защита, но до гол така и не се стигна. В 54-ата минута домакините успяха да изравнят чрез Дмитрий Назаров след далечен удар и грешка на вратаря Владислав Стоянов. Пет минути по-късно влезлият като резерва нападател Андрей Гълъбинов можеше отново да изведе националите ни напред в резултата, но от 2 метра не успя да вкара и би в тялото на вратаря Агайев. Последваха пропуски на Владимир Гаджев и Георги Илиев.

В 87-ата минута резервата Венцислав Христов донесе победата на България с гол с глава след центриране от корнер.

Следващият мач на българите от квалификациите е на 10 октомври в София срещу Хърватия.