Григор Димитров отпадна от турнира в Индиън Уелс след маратонски мач

Григор Димитров

Той загуби от представителя на домакините Джак Сок
Най-добрият български тенисист - Григор Димитров oтпадна в 1/16-финалите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс. Първата ни ракета загуби от един от неудобните си съперници - американеца Джак Сок, с 1:2 сета (6:3, 3:6, 6:7 /7/)

Гришо пропиля три мачбола в десетия гейм на решителния трети сет и един в тайбрека.
Това беше четвърти мач между двамата в надпревари от календара на АТР. Григор продължава да има само една победа срещу световния №18.

Съперничестовото им води началото си от 2014 г, когато Сок губи от Димитров в Стокхолм - 1:2 сета (5:7, 6:4, 6:3). Впоследствие американецът си отмъщава. побеждавайки Григор на "Ролан Гарос" през 2015 г. (3:0 сета - 7:6, 6:2, 6:3) и на "Мастърс" в Канада (2:1 сета - 5:7, 7:6, 7:5).

Балансът им вече е 1-3 в полза на Сок.
В следващия кръг в Индиън Уелс той ще се изправи срещу Малек Джазири (Тунис), който по-рано днес отстрани друг представител на домакините - Тейлър Хари Фриц, с 2:1 сета (6:4, 3:6, 6:3).

33-годишният Джазири заема 47-то място в световната ранглиста.