Григор Димитров срази Алкарас в Шанхай, отива на 1/4 финали

Това е първият успех на българина срещу №2 в световната ранглиста

Григор Димитров

Григор Димитров постигна страхотна победа с 5:7, 6:2, 6:4 Карлос Алкарас и се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай. Българинът изигра много добър мач срещу световния №2, който е водач в схемата на турнира в отсъствието на Новак Джокович.

Това е първият успех за Димитров срещу Алкарас, като до момента той беше загубил и трите мача срещу испанеца. Димитров взе и втора поредна победа срещу тенисист от Топ 5, след като в Пекин отстрани четвъртия в света Холгер Руне.

Димитров трябваше да защитава две точки за пробив още при първото си подаване, но се справи. При 2:2 Димитров на свой ред стигна до брейкбол със страхотен бекхенд, а с хубав ретур го реализира, за да поведе. При 5:3 българинът сервираше за спечелване на сета, но Алкарас показа страхотна игра и успя да върне пробива. Димитров допусна грешки и в следващия си сервис гейм, а Алкарас проби отново и спечели първия сет със 7:5 след серия от четири поредни гейма.