Бразилия отвя Мексико с 2:0

Селесао е един от малкото фаворити, който остават в надпреварата

Бразилия победи Мексико с  2:0 в осминафинала между 5-кратните световни шампиони и "ацтеките".

Неймар откри резултата в Самара с точен удар в 51-ата минута. В 89-ата минута Фирмино направи 2:0 отблизо. Атаката на бразилците водят Вилиан, Габриел Жезус и Неймар. От другата страна Чичарито бе с централна роля в нападението на мексиканците, но усилията му не стигнаха за победа.
Бразилия е един от малкото фаворити за купата, който остана в надпреварата. Германия, Аржентина и Испания вече си заминаха от руския Мондиал. Преди началото на мача мнозина от футболните фенове се питаха дали и "Селесао Бразилейра" няма да последва съдбата на другите големи.
Сега Бразилия ще чака победителя от мача Белгия - Япония, за да разбере срещу кой ще се изправи на четвъртфинала.