Везенков с едва три минути игра при победа на Сакраменто над Мемфис

снимка: БГНЕС

Александър Везенков игра 3:25 минути при изразителната победа на Сакраменто Кингс над Мемфис Гризлис със 123:92 като гост в мач от редовния сезон на НБА. След като не записа минути при успеха над Атланта Хоукс преди два дни, тази нощ българският баскетболист отново не получи сериозен шанс за изява.

Везенков се появи в игра 3:25 минути преди края на двубоя, когато неговият тим имаше преднина от 29 точки и всичко бе решено. Той отбеляза единствения кош до края на срещата, за да фиксира крайното 123:92. Спортист номер 1 на България за 2022 завърши с една успешна стрелба от два опита и една борба в защита.

Най-резултатен за Кингс бе Малик Монк, който се включи от пейката и за 21 минути наниза 27 точки. Де'Арън Фокс добави 24 точки, а центърът Домантас Сабонис реализира трипъл-дабъл - 13 точки, 21 борби и 12 асистенции. За Гризлис Джарън Джаксън вкара 18 точки, а звездата Джа Морант завърши със 17. Играчите на Майк Браун бяха много по-прецизни в стрелбата си и реализираха 51,1 процента от ударите си, докато домакините вкараха едва 36,6 процента.

След втората си поредна победа Сакраменто дели четвъртото място в класирането на Западната конференция с Ел Ей Клипърс, като двата тима имат по 19 успеха и 12 поражения. Мемфис е на 13-та позиция с баланс 10-22. /БГНЕС