Везенков отново не игра, изгледа отстрани шокираща загуба на Сакраменто

снимка: БГНЕС

Ограничените възможности за изява на Александър Везенков в НБА продължиха и тази нощ, след като българският баскетболист остана на пейката при загубата на Сакраменто Кингс от Шарлът Хорнетс със 104:111 у дома. Преди два дни Везенков записа едва три минути при победата над Мемфис, а този път треньорът Майк Браун изобщо не го пусна в игра. Двубоят в Сакраменто бе равностоен, като двата тима си размениха водачеството 13 пъти, а няколко минути преди края домакините имаха преднина от шест точки, но Шарлът завърши със серия от 18-4, за да стигне до успеха.

За Кингс Домантас Сабонис реализира дабъл-дабъл - 23 точки и 19 борби (9 в атака), но също така загуби топката 11 пъти, а Де'Арън Фокс завърши с 30 точки. За Хорнетс над всички бе Тери Розие с 34 точки. За Сакраменто няма да има почивка, тъй като още утре в 5:00 часа сутринта тимът посреща Орландо Меджик. /БГНЕС