Белгия спечели историческа победа над Англия с фамозен гол

Силно прекроеният състав на Роберто Мартинес се наложи с 1:0 над "трите лъва", к

Отборът на Белгия стъпи на първото място в група G на Мондиал 2018 с историческа победа над Англия.  Победата донесе фамозен гол на Аднан Янузай в 51-ата минута.

Силно прекроеният състав на "червените дяволи" се наложи с 1:0 над "трите лъва", които също направиха куп рокади в стартовия си състав. Преди мача много се писа дали и двата тима няма да търсят поражението, което щеше да гарантира на заелия второто място по-лек път в елиминациите.
"Червените дяволи" по дяволски опровергаха спекулациите и  финишираха груповата фаза с пълен актив от 9 точки, като се очертават като един от големите фаворити за титлата.  Те отиват на осминафинал срещу Япония, докато Англия ще играе с Колумбия. Ако белгийците стигнат до четвъртфиналите, там ще ги чака победителя от Бразилия-Мексико, докато при успех за англичаните ще им се падне Швеция или Швейцария.