21 Август, 2026

МО обмисля ремонт в Русия за 15-те ни МиГ-29 и 14-те Су-25

Това пише американският военен портал Jane’s 360

 Сериозното забавяне на сделката на стойност 1.5 милиарда лева, за закупуването на 8 нови бойни самолета от Българските военновъздушни сили (ВВС), са накарали Министерството на отбраната на страната сериозно да се замисли над възможността да си съдейства с руски военни предприятия, за да ремонтира и модернизира своите 15 изтребителя МиГ-29 и 14-те бомбардировача Су-25, пише американският военен портал Jane’s 360.
В интервю за Българското национално радио на 21 юли, Министърът на отбраната Красимир Каракачанов разкри, че скоро се е срещал с ръководството на руската корпорация „РСК МиГ“, за да обсъдят вариантите за ремонт на българските МиГ-29.
Сподели:
МВнР: Съдът в РСМ подхожда нехуманно към Ива Михайлова

МВнР: Съдът в РСМ подхожда нехуманно към Ива Михайлова

Нужна е медицинска интервенция, "за да се предотврати по-нататъшно влошаване на здравето на младата македонска българка, включително настъпването на необратими последици"

Николай Нанков: Пътуващото “Шоу на Шишков” излиза от комедийния формат, влиза в клиничния

Николай Нанков: Пътуващото “Шоу на Шишков” излиза от комедийния формат, влиза в клиничния

"Явно при управлението му ще се окажем с отлично инспектирана инфраструктура и все така нерешени проблеми"

При нов спад на Дунав е възможно ново намаляване на мощността на АЕЦ „Козлодуй“

При нов спад на Дунав е възможно ново намаляване на мощността на АЕЦ „Козлодуй“

Може да се стигне и до намаляване на мощността на VI блок

Коментари (0)