Южна Корея изхвърли с два шута Германия от Световното

Южна Корея изхвърли с два шута Германия от Световното първенство по футбол в Русия в последния си мач в Група "F".  И двата гола паднаха в добавеното време. В 93-ата минута Йонг-Гвон Ким бе точен за 1:0, а в 96-ата Сон Хюн-Мин посече световните шампиони и ги изпрати у дома.

Футболистите на Йоахим Льов претърпяха наистина сензационно поражение, което дълго ще се помни.

Германците се нуждаеха от победа, но така, но не успяха да преодолеят вратаря на Южна Корея Хьонвуу Йо. Шампионите от Мондиал 2014 останаха на последното четвърто място в групата с 3 точки. С толкова е и Южна Корея на третата позиция, а първите две места заеха съответно Швеция и Мексико. Скандинавците днес отнесоха "ацтеките" с 3:0.

Германия драматично победи с 2:1 Швеция, а преди това загуби с 0:1 от Мексико.