Белгия показа класа, отстрани Япония с 3:2

Отива на четвъртфинал, ще игра срещу не по-малко атрактивния отбор на Бразилия

Отборът на Белгия показа изключителна класа и по твърди отново, че не случайно отборът е сочен като един от фаворитите за бъдещ световен шампион.

Белгия и Япония излязоха един срещу друг на "Ростов Арена" в шестия двубой от 1/8-финалите на Мондиал 2018. Генки Харагучи даде аванс на японците в 48-ата минута. Само четири минути след това Такаши Инуи удвои.

До 52-рата минута белгийският тим губеше с 2:0 от самураите. В 69-ата минута Ян Вертонген намали резултата и върна Белгия в играта. В  74-тата Маруан Фелаини изравни. До 90-та минута белгийците не спираха да бъдат изключително активни на терена, пропускайки няколко много добри голови положения. Шансът им се усмихна в последните секунди в 4-минутното продължение на редовното второ полувреме, дадени от съдията, когато Насер Шадли обърна резултата и белгийците съвсем заслужиха завършиха победители на мача.

Наблюдатели са категорични, че това е една от най-емблематичните и интересни срещи на Мондиала в Москва.

Победителят от този сблъсък ще срещне на 1/4-финалите отбора на Бразилия, който по-рано днес победи Мексико с 2:0.