Измъчена победа: Дузпа реши в полза на Швеция изхода в двубоя й с Южна Корея

ВАР дузпа даде съдията след като Ким препъна Клаесен в наказателното поле

снимка: news.bg

Отборът на Швеция победи много трудно с 1:0 Южна Корея в мач от група от "F" на Световното първенство, игран в Нижни Новгород. Единственият гол отбеляза Гранквист отбеляза от дузпа в 65-ата минута.

Съдията първоначално не видя нарушение, но използва помощта на видео асистента – ВАР, и се коригира.

Мачът започна в леко темпо, като първоначално корейците контролираха играта. В 20-ата обаче Маркус Берг направи огромен пропуск. Той беше изведен на чиста позиция, но стреля в крака на корейския страж.

До края на полувремето двата отбора си размениха по едно по-сериозно голово положение, но така и не успяха да вкарат.

В 56-ата шведите имаха нов шанс да открият резултата. След центриране от статично положение Тойвонен стреля опасно с глава, но вратарят Чо успя да избие от голлинията.

В 63-ата Ким препъна Клаесен в наказателното поле. Съдията успя да види положението след видеоповторение.

Гранквист отбеляза дузпата, като това се оказа и единственият гол в срещата.

След попадението корейците потърсиха изравнителен гол и осъществиха натиск срещу шведите, но не показаха достатъчно идейна игра в атака.

Шведите са на първо място в групата заедно с отбора на Мексико, който преди ден изненадващо победи един от големите фаворити Германия с 1:0.