20 Август, 2026

Мюсюлманин възстановява църква

Мюсюлманин възстановява църква

Започна ремонт на църквата „Св. Троица” в преславския квартал „Кирково”. 

Фасадата на камбанарията и оградата на храма се рушат от дъждовете и това наложи църковното настоятелство във Велики Прeслав да предприеме спешни мерки за укрепване. 

Строителните работи се извършват изцяло от дарител. Той е местен предприемач, живее в квартала и въпреки, че изповядва мюсюлманска религия, подаде ръка на християнското настоятелство.

 Отец Николай каза, че дарителят осигурява всички материали за ремонта и строителни работници. Скелето е издигнато при камбанарията и до края на седмицата ще приключи първият етап от ремонта. Така за храмовия празник, на Свети Дух, църквата ще бъде с освежена фасада. 

Вторият етап от ремонта ще се прави по-късно и ще засегне фасадата на църковната сграда, обясни местният свещеник.

Али Кюлюмов е строителен предприемач, който решава да направи богоугодното дело, без да търси признание и похвали. Дарителят подава ръка на християнското настоятелство на църквата „Света Троица“, след като при едно свое идване преди година вижда колко лошо е състоянието на храма. 
Сподели:
Борисов: От австрийските служби разбрах за сигнали до българските - не свикват КСНС, за да не извадят реалните заплахи

Борисов: От австрийските служби разбрах за сигнали до българските - не свикват КСНС, за да не извадят реалните заплахи

"И щом Демерджиев казва, че са взети мерки и е засилена охраната – това засяга тяхната лична охрана. Видях кортежа на Радев във Варна – 10 коли, 40 човека"

Току-що научих, че олиото в Сърбия е с четири евроцента по-евтино, отколкото в България. Бесен съм!

Току-що научих, че олиото в Сърбия е с четири евроцента по-евтино, отколкото в България. Бесен съм!

"Та лелята на Джокович казала на Сретан, че заплатата на Джокович била незнамсиколко. Смятай! Къде са сърбите, къде сме ние…", пише той

Удължиха с месец бедственото положение край завод „Емко“

Удължиха с месец бедственото положение край завод „Емко“

Причината е наличието на невзривени остатъци след експлозията в един от складовете за боеприпаси

Коментари (0)