Мексико срази световния шампион Германия с 1:0

Единственото попадение на стадион "Лужники" в Москва бе дело на Ървинг Лозано в 35-ата минута

Мексико срази световния шампион Германия с 1:0 в още един фантастичен мач от Група F на Световния шампионат по футбол в Русия.  Единственото попадение на стадион "Лужники" в Москва бе дело на Ървинг Лозано в 35-ата минута.

Двубоят започна с много опасна атака за Мексико, но Лозано пропусна да се разпише от няколко метра. Последваха  минути с поделено надмощия, в които и двата отбора организираха по няколко атаки, но тези на Мексико изглеждаха по-опасни. В 35-ата минута, при една от поредните контраатаки, Лозано финтира бранител на Германия и прати топката в мрежата на Нойер. Минути по-късно Кроос можеше да изравни, но силният му удар  тресна гредата.
Близо до попадение за световните шампиони бяха Тимо Вернер, Томас Мюлер и Юлиан Дракслер, но не се получи.
Другият мач от групата е между Швеция и Южна Корея. Двата тима излизат от 15:00 часа наше време в Нижни Новгород.