Исторически успех! Владимир Илиев стана световен вицешампион

За пръв път българин стига до подобно постижение в биатлона

Владимир Илиев

Историческо класиране за България на световното първенство по биатлон! Владимир Илиев спечели сребърен медал в индивидуалната дисциплина на 20 километра в Йостерсунд. Швеция. Той бе почти безупречен в стрелбата, допускайте само една грешка от 20.

След тежкия и колеблив сезон с противоречиви резултати в Световната купа, Илиев, който след няколко дни ще навърши 32 години постигна върха в кариерата си. Две години след като спечели първата европейска титла за България в мъжкия биатлон. До днес най-добрият български резултат при мъжете на световно първенство имаше Владимир Величков, който се класира на пета позиция в спринта на шампионата през 1982 г. в Минск. Няколко години по-късно, Величков дублира 5-та си позиция и на Световното първенство в Руполдинг (Германия) през 1985г.. Дисциплината отново е спринта на 10км. Иначе 20 години по-късно първа титла за Германия на Арнд Пайфер без нито една грешка на огневия рубеж. Трето място за Тарей Бьо от Норвегия.