Григор Димитров победи Андрей Рубльов

Първата ни ракета се класира за осминафиналите на първенството

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров победи руснака Андрей Рубльов в труден мач от третия кръг на Откритото първенство на Австралия (Australian Open). Гришо се класира за осминафиналите на първенството, след като спечели с мъка с 6-3, 4-6, 6-4, 6-4 в мач от третия кръг на турнира.
Ракетата ни номер 1 показа характер, за да се справи по-добре от съперника си с адската жега в Мелбърн и да намери място в следващата фаза на надпреварата, където ще срещне Ник Кирьос или Жо-Вилфред Цонга.

С този мач Григор си върна гъпкано на на Рубльов за трисетовата загуба във втори кръг на миналогодишния US Open.

Гриш оочаква на осминафинал победителя от мача Ник Кирьос – Жо-Вилфред Цонга.

Мачът започна много зле за Григор, който тръгна с 0:40 на свой сервис и при третата възможност Рубльов проби, след като надиграваше категорично нашето момче. Зрителите обаче не чакаха много, преди Димитров да върне пробива – за 2:2 гейма, след като се възползва от слабо представяне на Рубльов от форхенд. Другата добра новина в този момент беше факта, че българинът успя да измъкне третия си сервис гейм в сета и мача, след като изостана с 15:40, като при първата точка вкара невероятно въртелив втори сервис.