Гришо размаза израелеца Дуди Села

Победата го изпрати в третия кръг на US Open

Григор Димитров се класира за третия кръг на US Open, след като буквално прегази Дуди Села - 6:1, 6:2, 6:2, съобщи gong.bg.

Мачът започна отлично за Григор, който след два спечелени сервис гейма и един пробив от втория си брейбол водеше с 3:0 след малко повече от 10 минути. В четвъртия гейм българинът поведе бързо с 40:0 след много грешки на Села. Израелецът все пак постигна равенство, но две успешни разигравания в полза на Димитров доведоха до нов пробив и - 4:0. Следващият гейм бе доста продължителен - Села имаше всички шансове да върне единия пробив. Григор не даде повече подаръци на съперника си и взе гейма за 5:1.

Села все пак се разписа в резултата, печелейки следващия гейм, след което на свой сервис Григор стигна до 6:1 след само 28 минути.

Вторият сет започна с нов пробив за хасковлията. Но той бе разконцентриран, направи две двойни грешки и професионални удари на Села доведоха до връщане на пробива и 1:1.

Този момент не притесни Димитров, той отново проби подаването на противника си и този път го затвърди на свой сервис за 3:1. Гришо спечели втория сет, а след това и третия.