Реал ликува! 19-та Купа на Краля е спечелена!

На финала Белия балет победи Барселона с 2:1 и грабна отличието на стадион

Реал (Мадрид) спечели 19-ата си Купа на Краля! Късно тази вечер Белия балет нанесе тежък удар на вечния враг Барселона, побеждавайки го с 2:1 във финала на стадион "Местайя" във Валенсия.

Анхел Ди Мария взриви атмосферата още в 11-ата минута. Аржентинецът получи извеждащ пас от Карим Бензема, проби и необезпокояван откри резултата. При подаването обаче остана съмнение за засада. Барса се окопити чак в средата на второто полувреме. При корнер, Чави центрира, а в наказателното поле най-добре се ориентира Бартра, който с глава изравни. Тогава дойде часът на Гарет Бейл. 100 милионната покупка на Кралския клуб доказа класата си в 86-ата минута. Бързоногото крило получи топка след контраатака и надбяга Бартра, след което технично я пусна между краката на Пинто. До края на мача Неймар можеше да доведе мача до дузпи, но ударът му срещна гредата.

С този трофей възпитаниците на Карло Анчелоти останаха с мечтата за требъл. В Шампионската лига те се изправят в полуфинален сблъсък с Байер (Мюнхен), а в Примера се борят за първото място с каталунците и летящия градски съперник Атлетико (Мадрид).

Барселона - Реал Мадрид - 1:2