Пиронкова побеждава в САЩ

Цветана Пиронкова се възроди в САЩ и прегази 166-ата в света Виржини Азано с 6:1, 6:2 на старта на US Open.

С отлична игра и без колебания българката успя да сломи 33-годишната си съперничка, като й позволи да вземе едва три гейма.

Българката не даде шанс на съперничката си, като допусна грешка само в първия гейм, когато загуби сервиса си в мач, продължил час и 15 минути. След това Пиронкова се концентрира и научи на тенис противничката си, за да продължи до втория кръг в елитния турнир.

Българката допусна пробив още в първия гейм, но след това не даде шанс на съперничката си и с два брейка набързо поведе с 4:1.

С нов пробив тя дръпна с 5:1, след което взе сервиса си и затвори първия сет в своя полза.

Цвети успя да удари съперничката си рано във втората част и взе сервис гейма й, след което не сгреши при своето подаване и набързо поведе с 2:0.

Нашето момиче се измъчи в третия гейм, но от втората си възможност взе играта, след което взе сервиса си и дръпна с 4:0.

Българката изпусна 3 възможности при сервис на съперничката си, но въпреки това взе гейма, за да поведе с 5:0.

Българката си позволи пробив при комфортната си преднина.

Пиронкова пропиля 2 мачбола при 5:1, с което позволи на французойката да намали на 5:2.

При свой сервис Цвети бе безкомпромисна и не даде точка на Азано и затвори сета и мача в своя полза.

Пиронкова ще играе във втория кръг срещу победителката от мача между Джоана Конта (Великобритания) и Бетани Матек-Сандс (САЩ). Тази среща е по-късно през нощта.