Григор се пребори с коравия Симон и е в третия кръг на "Уимбълдън"

Григор прекърши поставения под №16 в схемата французин

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров успя да преодолее втория кръг на "Уимбълдън". Българинът надделя над коравия французин Жил Симон. Григор прекърши поставения под №16 в схемата французин на Корт №1 с 6:3, 7:6 (1), 4:6, 6:4. В четвъртия сет Димитров изоставаше в резултата с 2:4, но със серия от 4 поредни гейма си осигури място в третия кръг, записвайки втора победа от седем мача срещу Симон.

Двубоят започна вчера, но бе прекъснат заради дъжд след изиграването на само един гейм при резултат 1:0 за Димитров и 30:15 при сервис на Симон във втория гейм. В третия кръг Димитров ще се изправи срещу американеца Стийв Джонсън, който надигра французина Жереми Шарди с 6:1, 7:6 (6), 6:3. Миналата година 25-годишният Димитров срази Джонсън във втория кръг на "Уимбълдън" със 7:6 (8), 6:2, 7:6 (2). Българинът има и едно поражение от този съперник - 3:6, 6:1, 3:3 на турнира във Вашингтон, отново през 2015 година.