Гордост: Нашенка постави световен рекорд по лека атлетика

По безапелационен начин Елена Узунова спечели титлата в дисциплината хвърляне на копие с рекордните 47,27 метра

Българката Елена Узунова постави световен рекорд по лека атлетика по време на Европейското първенство по лека атлетика за глухи, което се провежда в Полша. По безапелационен начин спечели титлата в дисциплината хвърляне на копие с рекордните 47,27 метра, с които отвя конкуренцията на турнира в Бидгошч, Полша. Постижението е нов световен рекорд за хора с увреден слух, като Узунова бе единствената ни представителка на шампионата.

"Невероятен успех. Спечелването на златния медал е страхотно постижение за Елена и за спорта ни въобще. През последните месеци тя тренираше изключително усърдно и концентрирано и тайно се надявах да спечели титлата, но резултатът й определено ме изненада и мен приятно.

Конкуренцията беше изключително силна, което прави постижението на Елена още по-значимо. Щастието е неописуемо, връщаме се в България със златен медал и нов световен рекорд", заяви веднага след състезанието треньорът й Иван Стойков.