Сесил Каратанчева отпадна от Ролан Гарос

Каратанчева, която премина тежки квалификации в турнира, загуби от Ирина Фалкони

Сесил Каратанчева отпадна от Ролан Гарос. Каратанчева, която премина тежки квалификации в турнира, загуби от Ирина Фалкони (САЩ) с 6:3, 1:6, 2:6 за 93 минути. Българката спечели първия сет, в който реализира четири пробива и допусна три. Фалкони беше много агресивна и постепенно рискованата й игра започна да дава резултати. След 1:1 във втората част тя взе осем поредни гейма, за да изравни сетовете и да поведе с 3:0 в решаващата трета част.

Фалкони, 84-а в класацията, завърши с 37 печеливши удара срещу едва 15 на съперничката си. Тя допусна и 40 непредизвикани грешки, 22 от които в първия сет. В първия кръг българката отстрани бившата номер едно Йелена Янкович (Сърбия) със 6:3, 6:4. 104-ата в света Каратанчева, който достигна до втория кръг на "Ролан Гарос" за първи път от 2012 година, заработи 160 точки за световната ранглиста и 50 хиляди евро от наградния фонда