Лъвовете с равен срещу четирикратните световни шампиони от Италия

В дебюта си като треньор за националния отбор, играчите на Ивайло Петев на косъм от победа срещу Адзурите.

Отборът на България изигра най-силният си мач до момента от груповата фаза на евро квалификациите. Въпреки  пропуска да победи Италия на стадион “Васил Левски” пред едва 10 000 зрители, националите запазват шанс за бараж в групата и евентуално класиране. След като губеха от самото начало на срещата с 0:1, трикольорите направиха страхотен обрат в рамките на няколко минути. Страхотни попадения на Ивелин Попов (11 мин.) и Илиян Мицански (17 мин.) обърнаха нещата в полза на  националите”. Веднъж и гредата спря Попов в 37-ата минута от нов гол във вратата на Сиригу сменил в последния момент болния Буфон. Шест минути преди края пълния дебютант за “Скуадра адзура”, натурализираният бразилец Едер, с отлично изпълнение възстанови равенството.