Велик Гришо громи уругваец, среща Мъри в Париж

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров стартира с разгромна победа 6:0, 6:3 срещу уругваеце Пабло Куевас участието си в турнира от сериите "Мастърс" в Париж. Победата е под №50 за Григор през 2014 година. Българинът демонстрира изключително стабилна игра срещу колебливия си опонент и подпечата победата си след само 62 минути на корта. Особено убедителен бе Гришо в първия сет, в който върза геврек на съперника си - без да му даде нито гейм. за последно българинът направи това през 2001 г. срещу германеца Райнер Шютлер - 6:0, 6:2. Григор записа отличните 64 процента вкаран първи сервис и наниза 6 аса на уругваеца. Нашият бе мчного ефективен и в играта си на мрежата - 9 точки от 12 излизания напред. Хасковлията отстреля 27 печеливши удара срещу 14 на съперника си.

В осминафиналите на турнира ракета №1 на България ще се изправи срещу един от преките си конкуренти за място на финалния "Мастърс" в Лондон Анди Мъри. Григор има две победи над шотландеца, като и двете са през тази година - на полуфинала на турнира в Акапулко и в четвъртфинала на Уимбълдън. Припомняме, че на Гришо му трябва минимум полуфинал в Париж ако иска да се надява да се класира за Лондон.