​С клизма националите ни надвиха аутсайдера Египет

Българският национален отбор по волейбол постигна очаквана победа с 3:2 (22, 24, -23, -20, 11) срещу един от аутсайдерите в своята предварителна група „С“ Египет на световното първенство в Полша.

Това обаче коства кански мъки на възпитаниците на Пламен Константинов. Първият гейм нашите спечелиха срещу африканците с 25:22. Три последователни точки в края на втория ни позволиха да изравним за 23:23 и затворихме втората част при 26:24.

В третия гейм играта също се водеше точка за точка като египтяните този път бяха по-щастливи в края – 25:23 за шампиона на Черния континент. Това ентусиазира египтяните и те взеха и четвъртия гейм с 25:20.

Тайбрекът започна кошмарно за българите – 1:6, но после напрежението се оказа в повече за африканците, които допуснаха обрат до 15:11 в наша полза.

Добрата новина е, че загубената една точка днес няма да се отрази на класирането ни за втората фаза на шампионата.