Мал шанс за "Левски" - отпадна от квалификациите за "Лига Европа" след 1:1 с "Марибор"

Треньорът на Левски обаче изрази удовлетвореност от играта на своите футболисти

След оспорван двубой между "Левски" и тима на Словения "Марибор" българският отбор бе елиминиран от европейските клубни турнири, след постигнато равенство със съперника си.

В първото полувреме, което двата отбора изиграха на стадион "Георги Аспарухов" в София, сините имаха надмощие над гостите си и успяха да вкарат първи във вратата на словенците.

Равенството дойде към края на второто полувреме, когато играчите на "Марибор" успяха да вкарат изравнителния гол.

По думите на Любко Петрович, треньор на сините,  неговият отбор не е имал късмет, въпреки това той е удовлетворен от играта на своите футболисти. Той смята, че напълно заслужено "Марибор" са се класирали за квалификациите на "Лига Европа".