Левски надви много трудно, но заслужено с 1:0 Локомотив (Пловдив)

До края на първата част чисти голови положения липсваха, въпреки игровото преимущество на сините

Левски надви много трудно, но заслужено с 1:0 Локо (Пловдив) в последен мач от 15-ия кръг на "А" група на "Геори Аспарухов". Още в 35-ата секунда домакините искаха дузпа след съприкосновение на Цонев с играч на "смърфовете". Аймен Беалид с глава пропусна две минути по-късно, а в 9-ата минута Йоргачевич спаси вратата си, след като Стефан Велев остана сам срещу него.

Диаби с глава също пропусна да се разпише в 11-ата минута, тъй като от отлична позиция стреля в аут. Де Ноойер стреля веднъж, но без да затрудни Ел Харуби. До края на първата част чисти голови положения липсваха, въпреки игровото преимущество на "сините". Гостите пък получиха четири жълти картона. Йоан Ласиман замени на полувремето Янъков, а в началото на втората част дежурните факли и димки в Сектор "Б" бяха запалени, а феновете започнаха още повече да подкрепят домакините.

Буквално минута по-късно в 76-ата, юношата на домакините Орачев стреля с глава, Ел Харуби изби, а Бедоя на празна врата вкара за 1:0. Бедоя и Китамбала пробваха по един удар до края, а в последните минути "смърфовете" имаха възможност да изпълнят два опасни фаула, но до изравняване не се стигна. Така няколко хиляди зрители на "Герена" изпратиха с аплодисменти домакините, които ги зарадваха в студеното време.