Волейболистите си направиха тренировка с Куба в Световната лига

Трикольорите пробваха различни схеми във Варна

Отборът на България постигна нова победа над Куба в зала „Конгресна” във Варна. Този път възпитаниците на Пламен Константинов се наложиха с 3:1 (25:19, 25:19, 19:25, 25:17) гейма, като това бе седма победа в Световната лига за тях. Това е четвърти успех над Куба в група „С” на втора дивизия от Световната лига за националите след двете вчерашната победа и двете в Хавана.

Победата изстреля волейболистите ни на върха в групата със седем победи и три загуби. Куба пък е на дъното с едва три успеха и девет загуби. Станислав Петков с 16 и Николай Пенчев с 14 бяха най-резултатните ни състезатели, а Марио Луис Ривера Санчес завърши с най-много точки за Куба – 13. Следващите мачове на националите ни ще бъдат на четвърти и пети юли срещу Аржентина отново във Варна. Българите се забавляваха с кубинците, а треньорът Пламен Константинов си позволи да изпробва различни смени и комбинации срещу безпомощните кубинци.