Лудогорец закъса преди дербито с Левски

Контузии заваляха в тима от Разград

Отборът на Лудогорец има сериозен проблем преди предстоящата среща от първенството с Левски. Звездата на Лудогорец Марселиньо е под сериозна въпросителна за важната битка със "сините" в неделя. Бразилецът получи разтежение на бедрото по време на първия 1/4-финал за купата на България срещу Литекс, завършил 0:0 в Ловеч. Той напусна терена след старта на второто полувреме. По-сериозно е положението с друг футболист, който получи контузия в сблъсъка за купата. Резервният вратар Иван Чворович бе изритан лошо от състезател на Литекс и на почивката бе заменен от Владислав Стоянов. Чворович е с увреждания в кръстните връзки и менискуса. Почти сигурно сърбинът ще пропусне всички мачове на шампионите до края на сезона. Това е втора поредна травма на Чворович този сезон. Той вече изкара една тежка контузия през есента и не игра в Шампионската лига. На загрявката преди шампионатния мач с Литекс се контузи Вирджил Мисиджан. После с травма напусна влезлият вместо него Вандерсон. Даниел Абало пък е със стомашен вирус и е под въпрос за предстоящия мач с Левски. Проблем има и Йордан Минев, който не попадна в групата за двубоя с Литекс за купата на България.