Лудогорец и Литекс не можаха да се победят

Двата тима изиграха скучен мач, в който не си отбелязаха гол

Отборите на Литекс и Лудогорец не успяха да излъчат победител в днешния мач от 1/4-финалите за купата на България и по този начин оставиха развръзката за реванша на 18-ти март в Разград. Двата тима изиграха скучен мач и завършиха при резултат 0:0. През първото полувреме Литекс се опитваше да се надиграва със своя опонент, но още със сигнала на главния съдия за втората част "оранжевите" се прибраха в глуха защита и рядко минаваха центъра. За пореден път стана ясно, че когато Лудогорец срещне добре организирана отбрана много трудно стига до гол.

През по-голямата част от срещата възпитаниците на Георги Дерменджиев нямаха никаква идея как да превземат вратата на своя опонент. Освен че липсваше острота и агресия, "орлите" бяха доста бавни, тромави и предвидливи, и допускаха елементарни грешки в подаванията помежду си. От своя страна пък през втората част домакините бяха като опълченци. Литекс разчиташе на редки контраатаки, които не им се получаваха. Очевидно обаче бе, че Балъков бе дал указания на своите играчи да се приберат в собствената си половина и в крайна сметка те изпълниха зададената задача. Друг е въпросът дали не този резултат устройва тима от Ловеч, предвид на това, че има реванш в Разград.