​България с минимални шансове за финалите във Франция

Отборът ни загуби от Норвегия с 2:1

Шансовете на Любо Пенев и националният ни тум останаха минимални да се класират за финалите във Франция през 2016 г. Снощи Норвегия победи 2:1 България в европейската квалификация, която се игра в Осло

Още в 13-ата минута след взаимна грешка на централния защитник Апостол Попов и изненадващо появилия се на вратата Николай Михайлов, Норвегия откри резултата с гол на Елиунуси.

Малко по-късно Николай Бодуров намери вратата на противника и изравни 1:1. Защитникът се разписа с глава след корнер в 43-ата минута.

Двайсетина минути преди края на срещата Шелбред успя да прокара топката до резервата Нилсен и той в 72-ата минута постигна победния резултат 2:1.

В 91-ата минута Йохансен подкоси край тъчлинията треньора на България Любослав Пенев и за кратко се заформи меле с участието на почти всички на терена и резервните скамейки.

Норвегия - България 2:1 (1:1). Голмайстори: Елиунуси (13) Нилсен (72); Бодуров (44). Съдия: Олегарио Бенкуеренса (Португалия). Жълти картони: Елиунуси, Йохансен; В. Минев, И. И. Попов, Л. Пенев, Й. Минев.

Норвегия: Ниланд, Елабделауи, Форен, Нордвайт, Линес, Йохансен, Шелбред, Елиунуси (84-Самуелсен), Дели (64-Йодегард), Тетей, Кинг (58-Нилсен).

България: Михайлов, Манолев (69-Й. Минев), Бодуров, Ап. Попов, В. Минев, Тонев, Дяков, Илиев (78-Александров), И. И. Попов, Г. Миланов, В. Христов (56-Гълъбинов).