1:0 за България в 14-ата минута

Пътят на националния отбор по футбол на България към класиране на Евро 2016 във Франция започна с гостуването на Азербайджан в Баку от група "Н". Двата тима играят при резултат 0:1 след гол на Илиян Мицански в 14-ата минута. Двубоят започна с два пропуска на домакините. Първо Владислав Стоянов със страхотен рефлекс спаси вратата ни в 7-ата минута, след като Рушат Дадашов остана сам срещу него. Това се случи след сериозна грешка на Владимир Гаджев и отлична контраатака на домакините. В 13-ата минута Рафат Алиев с глава стреля на гредата от четири метра. Играчът с номер 11 бе оставен непокрит и за радост сбърка.При следващата атака Мицански откри. Нападателят на Карлсруе бе изведен майсторски от Георги Илиев и сам срещу Агаев отбеляза своя първи гол в официален мач за "трикольорите" и общо трети.