Молдовци изхвърлиха ЦСКА от турнирите

ЦСКА записа пореден срам в евротурнирите и отпадна още на старта. във втория предварителен кръг на Лига Европа след 0:0 на терена на "Зимбру" (Кишинев). Молдовският тим продължава заради 1:1 от първия двубой в София.

В 87-ата минута съдията изгони за удар без топка Еденилсон Бергонси и армейците доиграха с човек по-малко.Това е и втори голям провал в евротурнирите за червения наставник Стойчо Младенов. Преди две години Екзекутора бе начело на армейците срещу словенския Мура, но след нулево равенство като гост и 1:1 на реванша в София, ЦСКА пак се сбогува безславно с Европа. Като цяло червените имаха две-три добри възможности за гол на стадиона в Кишинев, но играта на българския отбор със сигурност не бе на необходимото ниво. В началните минути двата отбора играят предпазливо и рядко застрашават двамата вратари. Това се промени в 29-та минута, когато ЦСКА имаше отличен шанс да открие резултата. При бърза контраатака топката достигна до Тони Силва, който нахлу отляво към дъгата на наказателното поле и стреля, но Русу изби. Последва добавка на Иван Стоянов, но шутът му беше блокиран от бранител на домакините. Десет минути по-късно Камбуров зесече с глава центриране от корнер, топката тупна пред голлинията и излезе над напречната греда. При тази ситуация контузия в крака получи Венци Василев и бе принудително сменен от Кристиян Супусепа. Докато червените бяха с десет човека, Зимбру изпусна две положения. Първо Гросу стреля от 7-8 метра, но Дивиш спаси, а секунди по-късно чешкият страж на червените изби в корнер и шут на Дедов. Това беше последната интересна ситуация през първата част, която приключи при 0:0. В 58-та минута пред ЦСКА се откри втора отлична възможност да вкарат така важния първи гол. Тони Силва осъществи мощен пробив по дясното крило и подаде великолепно към резервата Йоаким, но националът на Люксембург стреля над вратата. Последваха минути, в които двата отбора заложиха на много борба в центъра на терена и доста грешки. Това не бе в полза на армейците, които търсеха гола и можеха да го постигнат в 80-та минута, когато Йоаким стреля с глава, но в аут. Секунди по-късно последва добра контраатака на армейците, топката стигна до Тони Силва, но крилото на червените не отигра положението по най-добрия начин. В 87-та минута българският тим остана с 10 човека. Еденилсон Бергонси получи червен картон за удар без топка, но решението на рефера беше доста пресилено.