Планът на Германия се получи, изработи си реванш срещу България

Волейболистите на Хейнен излизат срещу трикольорите на четвъртфинал

Планът на селекционера на националния волейболен отбор на Германия Витал Хейнен да избере България за съперник на 1/4-финалите на Европейското първенство сработи напълно. Волейболистите на Бундестима надиграха Белгия с 3:0 (25:16, 31:29, 25:17) в мач от плейофите на шампионата, игран тази вечер в зала "Арена Армеец".

По този начин германците, които останаха едва трети в предварителна Група С, се класираха за Топ 8 на турнира. На 1/4-финалите Германия ще срещне точно българските "лъвове". Двата отбора играха един срещу друг и в Група С, като "трикольорите" спечелиха с 3:0. Големият мач между България и Германия е утре (14 октомври) от 20,45 часа в "Арена Армеец". Отборът на Белгия пък отпада от първенството.

Първият гейм на срещата започна по-добре за Бундестима, който дръпна с 4:1 след атака на Кристиян Фром и два силни аса на Гьорг Гроцер. Въпреки тайм-аута за белгийския наставник Доминик Бейенс, първата техническа пауза дойде при 8:3 за Германия. Последваха блок-аут на Гроцер и грешка на "червените дяволи" и 10:3. Независимо от усилията на белгийските волейболисти, Германия запази преднината си до 16:10. Разликата продължи да расте до 20:13 след нов блок-аут на Гроцер. В крайна сметка момчетата на Витал Хейнен спокойно взеха гейма с убедителното 25:16 след атака в аут на Сепе Бетенс от Белгия.

В началото на втората част Германия бързо поведе с 4:0 след силни атаки на Гьорг Гроцер и Кристиян Фром последвани от контра и блокада на Маркус Бьоме. Постепенно Белгия намали изоставането си до 5:6 след две отлични блокади на Симон Ван Де Вуурде, а след това дори обърна до 8:7 след две страхотни изяви на Сепе Бетенс. Последва контра блок-аут на Бетенс и 9:7. Разликата нарасна до 11:8 след контра на Пиетер Верхеес, което накара Витал Хейнен да вземе тайм-аут. Постепенно Бундестима успя да изравни при 13:13 след нови две атаки на Фром. Белгийците веднага си върнаха преднината при 15:13 след два аута на германците. Последва ново равенство при 15:15 след два блок-аута на Фром и Денис Калиберда. Все пак техническото прекъсване дойде при 16:15 за "червените дяволи" след атака на капитана Сам Деруу. Резултатът стана 17:15 след контра от втора линия на Деруу. Бундестимът за пореден път изравни при 19:19 след две грешки при мрежата на Пиетер Верхеес. Двата тима продължиха равностойно до 22:22, след което Белгия стигна до геймбол при 24:22 след блок-аут на Деруу и силен ас на влезлия като резерва Брам Ван Ден Дриес. Германците съумяха да спасят и двата геймбола и да изравнят при 24:24 след две грешки на белгийците. Двата отбора се "захапаха" в резултата до 29:29, но в крайна сметка Германия измъкна гейма с 31:29 след нова силна атака на Фром и бъркана топка на белгийския разпределител Матиас Валкиерс.

Третият гейм тръгна равностойно до 6:6, след което Германия поведе с 8:6 след блок-аут на Гьорг Гроцер и успешна блокада на Тим Бросхог. Разликата нарасна до 10:7 след блок на Маркус Бьоме. Преднината на Бундестима стана 13:9 след грешка в атака на Пиетер Куулман от белгийците. Предимството на германците набъбна до 16:10 след нови две отлични блокади на Бросхог. Волейболистите на Германия запазиха преднината си до 21:15, след което без проблеми спечелиха гейма с 25:17 след поредна мощна атака на Гроцер, а с това и мача с 3:0.