Браво, Гришо! Ударно начало за българина в Монте Карло

Поставеният под номер 12 Димитров победи Марсел Гранойерс (Испания) с 6:2, 4:6, 6:2 след 2:01 часа игра

Най-добрият български тенисист Григор Димитров на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 3,45 милиона евро. Поставеният под номер 12 Димитров победи Марсел Гранойерс (Испания) с 6:2, 4:6, 6:2 след 2:01 часа игра.

22-годишният Димитров, четвъртфиналист през миналия сезон, пласира 40 печеливши удара в срещата срещу само 13 на съперника си. Хасковлията взе първия сет след серия от четири поредни гейма. Гранойерс, който в неделя игра финал на турнира на клей в Казабланка, имаше физически проблеми, като на два пъти ползваше услугите на физиотерапевта заради болки в дясното бедро след седмия и след осмия гейм. Постепенно обаче испанецът заигра по-добре във втория сет и дори успя да пробие подаването на Димитров за 4:3, след което запази аванса си, за да изравни резултата. Гранойерс започна силно и в третата част. След ранен пробив той дръпна с 2:0, но след това Димитров взе шест поредни гейма, а с това и мача. Така 14-ият в световната ранглиста българин си осигури 45 точки за световната ранглиста и 18860 евро.

Следващият съперник на Димитров ще бъде преминалият през квалификациите Алберт Рамос (Испания). 26-годишният Рамос е 101-и в класацията на АТП в момента. 188-сантиметровият испанец няма турнирни победи и е заработил малко над 1,6 милиона долара от наградни фондове като професионалист. Двамата са се срещали общо три пъти, като само един от мачовете е на ниво АТП, който Димитров печели на клей със 7:6(1), 6:3 в Бостад (Швеция) през 2012 година. Двамата имат по един успех в турнири "Фючърс". Рамос бие с 6:1, 6:2 през 2008 година на червено, а един сезон по-късно Димитров побеждава с 6:2, 6:2 на твърди кортове.