Гасим светлините за Часа на Земята

"Часът на Земята 2015" се посвещава на опазването на българските реки

На 28 март от 20.30 ч., със символично гасене на осветлението, светът за пореден път ще отбележи Часа на Земята – международната акция на WWF за опазване на природни ресурси и популяризиране на зелени инициативи.

През 2014 година над 162 държави и 7000 града се включиха в Часа на Земята не само с гасене на светлини, а с реални действия за опазване на местни природни ресурси – реки, гори, морски територии, традиционен земеделски поминък, застрашени видове, подпомагане на енергийно ефективни решения. WWF полага усилия за разрастването на това движение и превръщането на Часа на Земята във възможност за обединяване на хора, бизнеси, институции в дългосрочни действия за природозащита.

За девета поредна година и България ще се включи в екоинициатиата, като между 20.30 часа и 21.30 часа емблематични сгради и стотици домакинства ще изгасят светлините си.

Опазването на реките е акцентът на WWF България за тази година. "С активната подкрепа на над 100 общини, бизнеси и институции, България изгради активна общност, съпричастна към "Часа на Земята". "Време е да насочим тази обществена енергия към конкретни действия, важни за природата на България. Избрахме фокусът ни тази година да е опазването на реките, припознати за най-важен природен ресурс от над 70% от българите, споделя Веселина Кавръкова, ръководител на WWF България.

"Часът на Земята" се провежда за първи път в Австралия през 2007 г. Тогава, в рамките на един час, хората изразяват своята воля за справяне с климатичните промени, като загасят осветлението в домовете си. През 2014 г. "Часът на Земята" е една от най-популярните световни инициативи , с участници от над 100 държави и 7000 града.

"Часът на Земята 2015" се посвещава на опазването на българските реки, които са пряко и видимо повлияни от температурните промени, валежите и отношението към тях.