Григор Димитров на 1/4-финал в Монте Карло

Следващият съперник на българина е Давид Гофен

Григор Димитров

Григор Димитров е четвъртфиналист в Монте Карло. Световният номер 5 победи трудно с 2:1 сета (4:6, 6:3, 6:4) германския ветеран Филип Колшрайбер. Срещата продължи 2 часа и 24 минути, а следващият съперник на първата ни ракета ще бъде партньорът му на двойки Давид Гофен.

Димитров си осигури 117375 евро и 180 точки за световната ранглиста, в която заема петото място в момента.

За място на полуфиналите той ще се изправи срещу партньора си в надпреварата на двойки и номер 6 в схемата Давид Гофен от Белгия.

27-годишният Гофен е десети в ранглистата. Той има четири титли в кариерата си.

Димитров води с 6:1 победи в преките си мачове срещу белгиеца, като за последно двамата играха на полуфиналите в Ротердам през февруари, когато Гофен нарани окото си и се отказа при 6:3, 0:1 в полза на хасковлията.

Любопитното е, че в тандем Димитров и Гофен достигнаха до четвъртфиналите на двойки, където утре съперници ще им бъдат поставените под номер 3 Оливер Марах (Австрия) и Мате Павич (Хърватия).