Ново злато за българските грации на шампионата в София

На финала на пет обръча националният ансамбъл получи оценка 20.850

Националният ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал във финала на пет обръча на Световната купа в София, след като отвя конкуренцията в дисциплината в зала "Арена Армеец".

Грациите ни, в състав Симона Дянкова (капитан), Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Елена Бинева изпълниха по изключителен начин съчетанието си и получиха оценка от 20.850 точки, с което не оставиха никакви шансове на другите ансамбли да мислят за титлата. На второ място останаха гимнастичките на Япония, докато бронзовият медал бе за отбора на Италия.

По този начин възпитаничките на Весела Димитрова спечелиха втори златен медал в Световната купа в София, след като вчера триумфираха по категоричен начин и в многобоя. Малко по-късно днес те ще имат шанс да спечелят и трета титла във финала на 3 топки + 2 въжета.