"Етър" препъна ЦСКА след осемте поредни победи на "червените"

Двата тима завършиха наравно - 2:2

Серията на ЦСКА-София от осем поредни победи в Първа лига приключи. Червените бяха спрени от Етър във Велико Търново, където след 99-минутна драма и пред пълни трибуни срещата от 11-ия кръг на първенството завърши 2:2. Фернандо Каранга на два пъти извеждаше гостите напред, но първо Бадара успя да изравни, а към края на двубоя Рубен Пинто си отбеляза автогол.

В 98-ата минута на двубоя гостите можеха да стигнат до трето и победно попадение, но стражът на домакините Христо Иванов направи невероятно спасяване, избивайки топката от долния си ляв ъгъл след удар с глава на Рубен Пинто.

Двубоят започна равностойно, а първата по-сериозна атака бе в 9-ата минута. Тогава домакините пробиха отдясно, Димо Атанасов центрира към Александър Александров, който от удобна позиция не уцели топката леко побутнат и от Меркадо. Червените отговориха с шут на Рубен Пинто в 14-ата минута, но Христо Иванов спаси. В 22-ата минута Етър като по чудо не откри резултата. След контраатака Иван Стоянов бе изведен фронтално сам срещу Черниаускас, Рубен Пинто не успя да го настигне, но нападателят на великотърновци стреля покрай червената врата.

И когато болярите играеха по-добре, дойде часът на Фернандо Каранга. Манолев центрира в 30-ата минута към червения таран, който разстреля с глава намесилия се неубедително Христо Иванов. Радостта на гостите трая само 120 секунди. Великотърновци осъществиха нова добра атака, която завърши с пропуск на Румен Руменов. Футболистите на Етър обаче овладяха топката, последва центриране отдясно към Бадара, който надскочи Дюлгеров и вкара с глава за 1:1.

Именно при този резултат приключи първата част, в която Етър изненада с добрата си игра и през повечето време надиграваше червените. Второто полувреме започна със сериозен пропуск на Каранга. В 47-ата минута той бе изведен очи в очи с Иванов, но страля в ръцете на вратаря. При подаването към бразилеца останаха съмнения за засада.

В 58-ата минута реферът Валентин Железов можеше да покаже картон на Каранга, тъй като бразилецът стъпи върху корема на Минев при вече свършило единоборство, но съдията прецени, че ситуацията не е за санкция.

Само четири минути по-късно далеч по-добрата игра на ЦСКА-София през второто полувреме даде резултат. Рубен Пинто центрира отлично към Каранга, който на празна врата вкара втори гол за гостите.

След попадението ЦСКА-София отстъпи инициативата и бе наказан за това в 85-ата минута, когато Рубен Пинто си вкара нелеп автогол, засичйки топката с глава след центриране от корнер.

В 90-ата минута реферът Валентин Железов подмина явен фаул пред наказателното поле на гостите, когато резервата Александър Барт свали с две ръце противников футболист, но съдията, който бе на два метра от ситуацията, остана безмълвен.

В даденото от рефера четириминутно на мача Иван Петков бе ударен в главата при единоборство с Лое, но реферът не отсъди фаул, което вбеси скамейката и феновете на Етър. Последва медицинска пауза, за да превържат главата на пострадалия, след което играта продължи. Така се стигна до 98-ата минута, когато Рубен Пинто стреля много добре с глава, но Христо Иванов някак успя да избие в корнер. До края на срещата червените изпълниха още два ъглови удара, но след тях не се случи нищо интересно и напеченият сблъсък приключи при 2:2.