Лудогорец по стъпките на националния отбор, Еспаньол отнесе разградчани с 6:0

Орлите бяха разгромени в Барселона

Лудогорец кривна от правия път и тръгна по стъпките на националния ни отбор по футбол, който в средата на октомври беше униже от Англия с 0:6 на стадион "Васил Левски". Еспаньол нанесе една от най-тежките загуби на разградчани в Евротурнирите. "Папагалчетата" разбиха "орлите" с 6:0 в Барселона в мач от група "Н" на Лига Европа. Двубоят се разви изключително тежко за българския тим. Още в 4-ата минута Мелендо откри резултата. В 12-ата минута Рафаел Форстър бе изгонен. В 19-ата минута Луис Лопес удвои. В 36-ата минута Матиас Варгас вкара дузпа, при която Яцек Горалски бе изгонен и остави съотборниците си с 9 души на терена.

През втората част домакините вкараха още три попадения. Разписаха се Виктор Кампусано (52), Адриа Педроса (73) и Факундо Ферейра (76). Така испанският тим събра 10 точки и е лидер във временното класиране, докато разградчани остават втори с 6 пункта.