24 Юни, 2026

В Лондон назначиха министър за "борба с Русия"

В Лондон назначиха министър за "борба с Русия"

Британският премиер Тереза Мей назначила министър за борба с подривната дейност поради опасения, че Русия може да се намеси в процеса на изборите в страната, съобщи вестник Times.

Според изданието, на тази длъжност е назначен Бен Гъмър, като негова задача ще бъде „да защитава неприкосновеността на демократичния живот на Великобритания.

Във Великобритания са обезпокоени, че „руски хакерски атаки, лъжливи новини и пари могат да дестабилизират демокрацията”, пише вестникът.  

Както пише изданието, „неприкосновеността на следващите избори” ще стане приоритет за националната сигурност на Великобритания. Най-близките парламентарни избори в страната се очакват през 2020 г. и то ако парламентът не бъде разпуснат предсрочно. Освен това всяка година се провеждат местни избори.  

Преди това британският външен министър Борис Джонсън призна, че засега няма доказателства за намеса на Русия в демократичните процеси на Запад. Той обаче добавил, че „Русия е способна на това”.

Сподели:
Мерц към Москва: Украйна остава силна, а европейската подкрепа не отслабва

Мерц към Москва: Украйна остава силна, а европейската подкрепа не отслабва

„Федералното правителство предлага като европейски съюзници в НАТО да поемем силен финансов ангажимент към Киев"

Рубио: Няма държава, която да подкрепя Иран за въвеждане на такси за преминаване през Ормузкия проток

Рубио: Няма държава, която да подкрепя Иран за въвеждане на такси за преминаване през Ормузкия проток

Дипломатическият скандал с РСМ стигна до НАТО, МВнР отрече да е огласило нотата за семейството на Мицкоски

Дипломатическият скандал с РСМ стигна до НАТО, МВнР отрече да е огласило нотата за семейството на Мицкоски

Твърди се, че е заснет оригинален документ, който представлява дипломатическа кореспонденция между институциите на двете държави

Коментари (0)