Гришо разби Гаске и продължава на 1/8-финал в Париж

Най-добрият ни тенисист ще се изправи срещу американеца Джон Иснър

Григор Димитров

Григор Димитров започна успешно участието си на турнира от сериите Мастърс в Париж, след като победи французина Ришар Гаске с 6-4, 6-4 в мач от втория кръг на надпреварата.

Най-добрата ни ракета реализира единствената си възможност за пробив в първия сет, за да го вземе с 6-4, а във втората част Гаске успя да спаси шест точки за пробив. Димитров взе подаването на съперника си в 10-ия гейм, за да затвори мача след час и 22 минути игра. Григор беше почти безгрешен на собствен сервис, като изгуби едва 10 точки при своите подавания и не даде нито един шанс за пробив на Гаске.

На осминафиналите най-добрият ни тенисист ще се изправи срещу американеца Джон Иснър, който по-рано днес победи Диего Шварцман в три сета. Двамата са си разменили по една победа до този момент, като през август в Синсинати Гришо победи Иснър на полуфиналите по пътя си към титлата. Двубоят между двамата ще започне утре след 15:00 часа българско време.