Гришо докосна четвъртфиналите в Париж, но рухна психически и отпадна

Григор Димитров загуби в драматичен мач срещу Джон Иснър

Григор Димитров

Григор Димитров загуби драматично осминафинала в Париж от Джон Иснър, който е сред трудните съперници за първата ни ракета. Българинът се виждаше победител, когато поведе с 5-2 в третия сет. Тогава той се отпусна леко, изпусна един мачбол и се притесни при сервис гейма си.

Американецът се събуди и възстанови кондицията си.  Смутеният Димитров не можа повече да се съвземе и загуби с 6-7(10), 7-5, 6-7(3) след 2 часа и 45 минути игра. По този начин за трети пореден път българинът така и не може да прескочи осминафиналите и се препъва на косъм от следващите кръгове във Франция. След отпадането си в Париж Гришо е насочил вниманието си към турнира в Лондон, където ще играят осемте най-добри тенисисти.