Лудогорец влезе в историята на Шампионска лига с победа

В последната минута на редовното време Йордан Минев отбеляза гол и Лудогорец победи Базел в група "В" на Шампионсаката лига. Орлите влязоха в историята на футбола с първите три точки на най-престижния европейски турнир. Лудогорец излезе на второ място в групата пред Ливърпул и Базел.

В първите десет минути от срещата двата отбора си размениха по няколко по-остри атаки, които обаче не донесоха сериозни опасности пред двамата вратари. В две от ситуациите Бреел Емболо се опита да изненада Владислав Стоянов с удари от средно разстояние, но вратарят на Лудогорец се намеси уверено. Марселиньо от своя страна тества Томаш Вацлик в 10-та минута, но ударът му от дистация бе отразен от вратаря на Базел.

Най-опасното положение в първите минути на срещата бе пред вратата на Базел. Фабио Ешпиньо центрира от фаул в 17-та минута в наказателното поле на гостите, където Марселиньо засече топката с глава, но Томаш Вацлик демонстрира добър рефлекс и спаси.

Базел остана с човек по-малко в 18-та минута, след като Серей Дие бе изгонен с директен червен картон от съдията Дениз Айтекин. Дие се сблъска с Козмин Моци, след което стъпи върху крака на румънския футболист.

В последния четвърт час на първото полувреме играчите на Лудогорец видимо имаха надмощие над своя съперник и контролираха ситуацията на терена. Фабио Ешпиньо изпълни няколко центрирания от фаул, които доведоха до разбъркване в наказателното поле на Базел. Българският шампион обаче се опитваше много еднотипно да атакува по крилата, което не доведе до по-сериозни опасности пред вратата на Томаш Вацлик.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на орлите от Разград.Голове пред вратата на Базел пропуснаха всички от нападението на разградчани.Две прекрасни възможности се откриха пред централният нападател Хамза в последните десетина минути на мача, но и той пропусна.

В последната минута дойде големият удар на героя Данчо Минев - 1:0 и победа!

С три точки в актива си Лудогорец продължава борбата в Шампионската лига.

"Лудогорец" - "Базел" 1:0 (0:0). Голмайстор: Йордан Минев (90+1). Съдия: Дениз Айтекин (Тур). Жълти картони: Минев, Моци; Джака, Гонсалес, Емболо, Фрай. Червен картон: Серей Дие.

"Лудогорец": Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Георги Терзиев, Козмин Моци, Йордан Минев, Фабио Ешпиньо, Светослав Дяков, Даниел Абало (77-Върджил Мисиджан), Михаил Александров (81-Вандерсон), Марселиньо, Роман Безяк (68-Юнес Хамза).

"Базел": Томаш Вацлик, Фабиан Шер, Марек Сухи, Насер Аижи (75-Арлинд Айети), Серей Дие, Фабиан Фрай, Мохамед Елнени, Давиде Кала (84-Ахмед Хамуди), Таулант Джака, Дерлис Гонсалес (87-Джовани Сио), Бреел Емболо.

Над 30 000 посрещнаха с овации българският шампион Лудогорец в неговата 3-та среща от най-комерсиалният турнир в света. Възпитаниците на Георги Дерменджиев излизат да търсят исторически успех срещу швейцарския Базел. Ако „Орлите” успеят да запишат поне равенство, те ще влязат със златни букви в българските футболни енциклопедии, като първият наш отбор, успял да спечели точка в шампионската лига.

Рязко спадна цената на билетите за Лудогорец - Базел. Мачът от Група "B" на Шампионската лига стартира в 21:45 часа на "Васил Левски" и ще бъде предаван по btv аction.

На касите на стадиона има входни талони за всички сектори, но липсват купувачи. Ако все пак някой се запъти към каса, към него веднага се втурват хора, които му предлагат билет на по-ниска цена. Явно усещащи, че не могат да продадат ненужните им пропуски, черноборсаджиите са им свалили цената до само 5 лева. Иначе се предлагат входни талони и за 10 лева.

В състава на Георги Дерменджиев няма никакви изненади, като единствено Георги Терзиев очаквано заменя александър Александров.

Съставите на двата отбора

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Стоянов, 80. Кайсара, 55. Терзиев, 27. Моци, 25. Минев, 18. Дяков, 8. Ешпиньо, 7. М. Александров, 84. Марселиньо, 17. Абало, 9. Безяк

БАЗЕЛ: 1. Ваклик, 16. Шер, 17. Сухи, 27. Алижи, 8. Дие, 20. Фрей, 28. Елнени, 34. Джака, 39. Кала, 25. Гонзалес, 36. Емболо