Браво, Гришо! Българинът продължава с победната серия в Монте Карло

Най-добрата ракета у нас надви Алберт Рамос с 4:6, 6:3, 6:4 за 2:00 часа игра

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 3,45 милиона евро. Поставеният под номер 12 Димитров победи квалификанта Алберт Рамос (Испания) с 4:6, 6:3, 6:4 за 2:00 часа игра.

22-годишният Димитров, четвъртфиналист през миналия сезон, пласира 37 печеливши удара в срещата срещу 19 на съперника си. Рамос започна по-добре мача и направи пробив още в първия гейм. До края на сета, който продължи 36 минути, Димитров нямаше нито една възможност за връщане на пробива. Във втората част българинът взе аванс с 3:1, след като взе подаването на съперника си и до края не допусна изненада. В третия сет играта бе равностойна до 2:2, след което с втория си пробив в двубоя Димитров поведе и до края задържа аванса си, за да стигне до успеха. Така 14-ият в световната ранглиста българин си осигури 90 точки за световната ранглиста и 35775 евро.

Следващият съперник на Димитров ще бъде номер 6 в схемата Давид Ферер (Испания). 32-годишният Ферер е шести в световната ранглиста. Той има 21 титли в кариерата си и е заработил над 22.4 милиона долара от наградни фондове като професионалист. Ферер има три победи в четири мача срещу Димитров. В първата среща помежду им през 2011 година испанецът печели трудно с 4:6, 6:1, 7:5 в Синсинати. През следващия сезон той постига още два успеха - с 6:2, 6:2 в Индиън Уелс и с 6:3, 7:5 в Бостад. Миналата година Димитров победи Ферер с 2:6, 6:3, 6:4 на финала на турнира на твърди кортове в зала в шведската столица Стокхолм.